Jak využít solární energii k nabíjení elektroaut

Možností, jak vyrobenou energii využít, je mnoho. Především v letních měsících se ale během dne stává, že vyrobené energie je mnohem více, než je v danou chvíli bytový dům schopen spotřebovat. V takovém případě se nabízí dvě základní možnosti – uložit přebytečnou elektřinu do baterií nebo poslat přebytky zpět do sítě. Zajímavou možností ale může být posílat tuto energie skrze nabíjecí stanice do elektroaut.

Jak využít solární energii k nabíjení elektroaut

Využijte přebytečnou solární energii z vaší fotovoltaické elektrárny pro nabíjení elektrického automobilu! Možností, jak vyrobenou energii využít, je mnoho. Především v letních měsících se ale během dne stává, že vyrobené energie je mnohem více, než je v danou chvíli bytový dům schopen spotřebovat. V takovém případě se nabízí dvě základní možnosti – uložit přebytečnou elektřinu do baterií nebo poslat přebytky zpět do sítě. Zajímavou možností ale může být posílat tuto energie skrze nabíjecí stanice do elektroaut.

Elektromobilita jako doprava budoucnosti

Podobně jako pořízení fotovoltaické elektrárny, i pořízení automobilu poháněného elektřinou je krokem, který pomáhá životnímu prostředí. Pokud pak vlastníte jak elektroauto, tak disponujete fotovoltaickými panely na střeše vašeho bytového domu, dají se tyto dvě odvětví jednoduše propojit, což vede k řadě výhod.

Nabíjení ve správnou chvíli

Pokud k pořízení nabíjecí stanice přistoupíte, nemusíte se obávat, že by nastala situace, kdy energie pro váš bytový dům bude nedostatek a budete nuceni přistoupit k chvilkovému nákupu energie ze sítě. Dnešní chytré technologie totiž dokáží celý proces regulovat a identifikovat chvíle, kdy výroba převyšuje spotřebu, a je tak možno takto vyrobenou elektřinu poslat do nabíjecí stanice. Spotřeba uvnitř vašeho bytového domu tak bude vždy na prvním místě.

Vše, co potřebujete, je nabíjecí stanice

Vybrat nabíjecí stanici a provést její instalaci se může zdát jako náročný úkol. Obecným doporučením je obrátit se v takovém případě na zkušené dodavatelské firmy, které vám s výběrem poradí a navíc zajistí i profesionální instalaci, která zajistí bezproblémový chod vaší nové nabíječky pro elektrická auta. Pokud se zároveň informujete u vašeho dodavatele FVE o možnosti propojení nabíjecí stanice s vaší fotovoltaickou elektrárnou, můžete se spolehnout na fungující symbiózu těchto dvou technologií, ze které budou profitovat všichni obyvatelé vašeho bytového domu.

Elektroauto jako baterie

Váš dopravní prostředek navíc může fungovat jako pojízdná akumulační jednotka energie. Pokud totiž jednou váš automobil nabijete, máte možnost tuto elektřinu poslat zpět do vašeho bytového domu, a napájet tak spotřebiče v jednotlivých bytových jednotkách nebo například osvětlení ve společných prostorech.

Související rady

Výhody propojení fotovoltaiky a nabíjení elektromobilu

Nabíjení elektromobilů z vlastních zdrojů energie je snem každého majitele vozu. Fotovoltaika nabízí žádoucí technologický krok...

Číst dále

Dotace na nabíjecí stanice pro bytový dům

Možnost výroby vlastní energie a zároveň dobíjení elektromobilů takto vyrobenou elektřinou zvyšuje hodnotu nejen celého bytového...

Číst dále

Jak vybrat ideální nabíjecí stanici pro elektrický automobil k vašemu bytovému domu

Propojení fotovoltaické elektrárny s nabíjecí stanicí v bytovém domě je skvělým krokem směrem k využití obnovitelných zdrojů energie...

Číst dále