Fotovoltaika a finanční plán pro váš bytový dům

K realizaci vašeho fotovoltaického řešení vedou čtyři základní kroky. A vedou právě přes přípravu finančního plánu.

Fotovoltaika a finanční plán pro váš bytový dům

K realizaci vašeho fotovoltaického řešení vedou 4 základní kroky.

 1. Analýza vaší budovy a nezávazná prohlídka
  V tomto kroku vámi zvolená firma provede kompletní analýzu vaší budovy, na jejíž základě vám navrhne kompletní řešení. Následuje nezávazná technická prohlídka. Při pozitivním vyjádření technika vám následně firma vypracuje smluvní dokumentaci.
 2. Příprava dokumentace
  Tento proces je velmi složitý. Jedná se jak o přípravu podkladů pro zažádání o dotace, tak o vyřízení veškerých náležitostí s vaším distributorem energií. Mějte na paměti, že ty nejlepší firmy z oboru se za vás o tento krok postarají.
 3. Realizace
  Celý proces instalace vaší nové fotovoltaické elektrárny netrvá déle než pár týdnů, a to včetně instalace volitelných elektroměrů. Dobré firmy vám navíc termíny všech prací garantují.
 4. Připojení na distribuční síť a vyplacení dotace
  Po připojení na distribuční síť a zprovoznění vašeho nového zdroje zelené energie je posledním krokem vyplacení dotace. Finální krok, který za vás vaše firma musí pro vyplacení dotace udělat, je dodat na SFŽP/ NZÚ 2021+ potvrzení o 100 % úhradě ceny díla z vaší strany. Mějte tedy na paměti, že dotaci obdržíte až po zhotovení a zprovoznění elektrárny.

Ruku v ruce s těmito kroky jde vytvoření finančního plánu, se kterým vám rádi pomohu vyškolení experti z řad zaměstnanců dané firmy, kterou jste si pro realizaci FVE vybrali. Součástí takového plánu nebude jen velikost počáteční investice, ale také výpočet návratnosti celého projektu.

O dotaci NZÚ na fotovoltaické systémy můžete požádat jako vlastníci bytových domů, společenství vlastníků, či jako příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky.

Výpočet dotace je jednoduchý:
Za 1 kWp instalovaného výkonu – 15 000 Kč
Za 1 kWh elektrického akumulačního systému – 10 000 Kč
Za připojenou bytovou jednotku k FVE systému – 5 000 Kč

Velký bonus je, že s profesionální firmou je míra vyplácení dotace až 100 % a její schválení bývá často garantováno . Zkrátka být v dobrých rukách se vyplatí.

Máte postřeh či dotaz k tomu článku?
Zeptejte se ve formuláři níže. Náš odborník Vám odpoví.

Nebo si rovnou sjednejte konzultaci zdarma ve Vašem bytovém domě

The maximum upload file size: 5 MB. You can upload: image. Drop files here

Související rady

Řiďte se při výběru dodavatele FVE několika jednoduchými radami a nenaletíte!

Jak se při výběru dodavatele FVE nenechat zlákat na nízké ceny? Sázejte na kvalitní komponenty a následný servis vaší fotovoltaiky!

Číst dále

Z chalupy na sídliště do bytu – jak funguje komunitní energetika v praxi?

Přemýšleli jste o tom, jak si posílat vyrobenou energii z FVE na střeše vaší chalupy do městského bytu?

Číst dále

DPH na fotovoltaiku od ledna 2024 kleslo na 12 %

Začátek roku 2024 přinesl pro budoucí majitele FVE příjemnou změnu v oblasti daňových sazeb. Realizace fotovoltaické elektrárny se...

Číst dále