Průběh vyřízení dotace pro bytový dům

Jak celý proces dotace probíhá, na co se připravit a co můžete očekávat od vypsaných dotačních titulů.

Průběh vyřízení dotace pro bytový dům

Nyní se pojďme podívat na to, jak o dotace na fotovoltaiku pro SVJ správně zažádat a jaké všechny dokumenty budete k vyřízení potřebovat.

1. Je využití dotace NZÚ pro vás vhodné řešení?

Zaprvé je potřeba si uvědomit, že s každou dotací je potřeba přizpůsobit svůj projekt podmínkám příslušného programu. Zadruhé je třeba myslet na finanční spoluúčast. Na začátku hradíte veškeré
výdaje sami a peníze vám přijdou na účet až poté, co instalaci ukončíte a podpořená opatření řádně doložíte.

2. Najděte si projektanta a energetického specialistu

Některé záměry mohou podléhat schválení stavebním nebo jiným úřadem. Poradit by vám měl projektant a příslušný úřad. Splnění podmínek dotace bude nutné doložit odborným posudkem zpracovaným oprávněnou osobou. Naopak při menším rozsahu práce jako je např. výměna kotle, vám bude stačit minimální dokumentace a může ji vypracovat i odborná firma.

3. Připravte si podklady k podání žádosti

Budete potřebovat primárně odborný posudek. Kompletní přehled všech požadovaných dokumentů najdete přímo na stránkách NZÚ nebo v našem přehledu dokumentace.

4. Elektronická identita občana

Identitu občana získáte na portálu národního bodu pro identifikaci a autentizaci. Navštivte jejich webové stránky, kde najdete i návod.

5. Vyplňte elektronickou žádost, kterou NZÚ následně zkontroluje

Žádost o příslušné dotace vyplníte přímo na stránkách NZÚ, kde mají vše přehledně a podrobně popsané. Následně do své e-mailové schránky obdržíte akceptační dopis. Od té chvíle vám běží lhůta 24 až 36 měsíců, kterou máte na provedení podpořených opatření a jejich doložení. S pracemi můžete začít již před podáním žádosti.

6. Doložení provedené práce

Přehled všech potřebných dokumentů k doložení realizace najdete na novazelenausporam.cz/dolozeni-realizace-uspornych-opatreni/.

7. Vyčkejte na vyplacení dotace

Dotace vám bude vyplacena po vydání kladného rozhodnutí ministerstva životního prostředí, a to bezhotovostním převodem .

8. Jak si celý proces maximálně zjednodušit?

Každá profesionální firma by vás celým procesem měla od začátku do konce provést. Ty nejlepší z nich dokonce všechny kroky provedou za vás! Navíc díky jejich zkušenosti a odbornostem sahá úspěšnost žádostí až ke 100 %.

Máte postřeh či dotaz k tomu článku?
Zeptejte se ve formuláři níže. Náš odborník Vám odpoví.

Nebo si rovnou sjednejte konzultaci zdarma ve Vašem bytovém domě

The maximum upload file size: 5 MB. You can upload: image. Drop files here

Související rady

Z chalupy na sídliště do bytu – jak funguje komunitní energetika v praxi?

Přemýšleli jste o tom, jak si posílat vyrobenou energii z FVE na střeše vaší chalupy do městského bytu?

Číst dále

Co vyžadovat od dodavatele při výběrovém řízení na fotovoltaiku na váš bytový dům

Instalace fotovoltaické elektrárny (FVE) na střeše bytového domu je významnou investicí, která má zásadní dopad na energetickou soběstačnost...

Číst dále

Jak se v rámci SVJ připravit na výběrové řízení na dodavatele fotovoltaiky?

V rámci společenství vlastníků jednotek (SVJ) je rozhodnutí pro instalaci solárních panelů klíčovým krokem ke zvýšení energetické...

Číst dále