Průběh vyřízení dotace pro bytový dům

Jak celý proces dotace probíhá, na co se připravit a co můžete očekávat od vypsaných dotačních titulů.

Průběh vyřízení dotace pro bytový dům

Nyní se pojďme podívat na to, jak o dotace na fotovoltaiku pro SVJ správně zažádat a jaké všechny dokumenty budete k vyřízení potřebovat.

1. Je využití dotace NZÚ pro vás vhodné řešení?

Zaprvé je potřeba si uvědomit, že s každou dotací je potřeba přizpůsobit svůj projekt podmínkám příslušného programu. Zadruhé je třeba myslet na finanční spoluúčast. Na začátku hradíte veškeré
výdaje sami a peníze vám přijdou na účet až poté, co instalaci ukončíte a podpořená opatření řádně doložíte.

2. Najděte si projektanta a energetického specialistu

Některé záměry mohou podléhat schválení stavebním nebo jiným úřadem. Poradit by vám měl projektant a příslušný úřad. Splnění podmínek dotace bude nutné doložit odborným posudkem zpracovaným oprávněnou osobou. Naopak při menším rozsahu práce jako je např. výměna kotle, vám bude stačit minimální dokumentace a může ji vypracovat i odborná firma.

3. Připravte si podklady k podání žádosti

Budete potřebovat primárně odborný posudek. Kompletní přehled všech požadovaných dokumentů najdete přímo na stránkách NZÚ nebo v našem přehledu dokumentace.

4. Elektronická identita občana

Identitu občana získáte na portálu národního bodu pro identifikaci a autentizaci. Navštivte jejich webové stránky, kde najdete i návod.

5. Vyplňte elektronickou žádost, kterou NZÚ následně zkontroluje

Žádost o příslušné dotace vyplníte přímo na stránkách NZÚ, kde mají vše přehledně a podrobně popsané. Následně do své e-mailové schránky obdržíte akceptační dopis. Od té chvíle vám běží lhůta 24 až 36 měsíců, kterou máte na provedení podpořených opatření a jejich doložení. S pracemi můžete začít již před podáním žádosti.

6. Doložení provedené práce

Přehled všech potřebných dokumentů k doložení realizace najdete na novazelenausporam.cz/dolozeni-realizace-uspornych-opatreni/.

7. Vyčkejte na vyplacení dotace

Dotace vám bude vyplacena po vydání kladného rozhodnutí ministerstva životního prostředí, a to bezhotovostním převodem .

8. Jak si celý proces maximálně zjednodušit?

Každá profesionální firma by vás celým procesem měla od začátku do konce provést. Ty nejlepší z nich dokonce všechny kroky provedou za vás! Navíc díky jejich zkušenosti a odbornostem sahá úspěšnost žádostí až ke 100 %.

Máte postřeh či dotaz k tomu článku?
Zeptejte se ve formuláři níže. Náš odborník Vám odpoví.

Nebo si rovnou sjednejte konzultaci zdarma ve Vašem bytovém domě

The maximum upload file size: 5 MB. You can upload: image. Drop files here

Související rady

Jak funguje fotovoltaický panel?

Fotovoltaická elektrárna je fenoménem dnešní doby a řada bytových domů již přistoupila k realizace vlastní FVE, což kromě jiného...

Číst dále

Jak se změní dotace na fotovoltaiku pro bytový dům od září 2023

Nová zelená úsporám se po prázdninách vrací s novými podmínkami. Připomeňme si, jaké možnosti nám tento dotační program přináší.

Číst dále

Recyklace solárních panelů: Jak probíhá a proč je důležitá?

Solární panely jsou stále oblíbenějším zdrojem energie pro bytové domy. Jsou šetrné k životnímu prostředí a pomáhají snižovat...

Číst dále