Hlavní výhody solární elektrárny

Víte opravdu o všech výhodách, které zelená energie do vašeho bytového domu přináší?

Hlavní výhody solární elektrárny

Pokud uvažujete o instalaci fotovoltaických panelů pro váš bytový dům, jste již pravděpodobně obeznámení s tím, že se přechod na zelenou energii skutečně vyplatí. Na jaké všechny výhody se ale můžete těšit?

Úspory za energie

Návratnost investice do fotovoltaických panelů se pohybuje od 7 do 15 let, v závislosti na velikosti a počtu panelů. Důležité je ale si uvědomit, že již během těchto let, než se vám investice vrátí úplně, těžíte z nezávislosti na cenách za elektřinu.

Ochrana životního prostředí

Výrobou solární energie šetříte nejen vaše či družstevní finance, ale pomáháte tak nezatěžovat planetu.

Dlouhá životnost systému

Klíčem k maximální efektivitě a životnosti systému není pouze správná instalace, ale i pravidelná údržba a revize. Tak vám systém bude dělat radost až několik desítek let.

Nezávislost na dodavatelích energií

Vzpomínáte na nedávný krach jedné z největších firem dodávajících energie, která nechala bez dodávek elektřiny a plynu celých 900 tisíc odběrových míst? Tak přesně to se vám po přechodu na zelenou energii nestane.

Prodej přebytků, nebo akumulace

Pokud se stane, že vyrobíte více elektrické energie, nežli spotřebujete, můžete svůj přebytek prodávat zpět do distribuční sítě. Dalším řešením je využití baterie, které přebytkovou energii ukládají, aby jí pak dále distribuovaly v časech se zvýšenou spotřebou, jako například večer, kdy se většina obyvatel bytového domu vrací a spotřeba energie je vyšší.

Komentáře

Milena Ondráčková Člen SVJ

Mluvíte o dlouhé životnosti – je zapotřebí pravidelný servis (případně jak často), nebo panely budou fungovat i bez něj a stačí, když je občas očistíme nebo budeme spoléhat na déšť?

    Technik Jiří

    Dobrý den, tyto informace jsme shrnuli v našem článku o servisu fotovoltaické elektrárny. Obecně vzato se doporučuje provést alespoň jednou ročně kontrolu celé elektrárny profesionální firmou, během roku navíc můžete sami čistit panely např. od pylu pomocí vody a jemného hadříku.

Máte postřeh či dotaz k tomu článku?
Zeptejte se ve formuláři níže. Náš odborník Vám odpoví.

Nebo si rovnou sjednejte konzultaci zdarma ve Vašem bytovém domě

The maximum upload file size: 5 MB. You can upload: image. Drop files here

Související rady

Jak funguje fotovoltaický panel?

Fotovoltaická elektrárna je fenoménem dnešní doby a řada bytových domů již přistoupila k realizace vlastní FVE, což kromě jiného...

Číst dále

10 důvodů proč ukládat přebytečnou energii do baterií

Proč si pořizovat k fotovoltaické elektrárně i baterii a akumulovat přebytky energie? A jaké jsou hlavní výhody tohoto řešení?

Číst dále

Na co se dá využít energie ze solárních panelů

Jak využít energii, kterou nám FVE vyrábí? A na co vše se dá v bytovém domě použít?

Číst dále