Výhody FVE pro vlastníka bytu

Nejen značné úspory energie, ale i další výhody s sebou přináší fotovoltaická elektrárna na střechách bytových domů.

Výhody FVE pro vlastníka bytu

Jak vlastník, tak nájemce bytového domu získává instalací fotovoltaické elektrárny velké množství výhod.

Z hlediska fungování domu se nic nemění

Celý proces instalace zabere pouze pár dnů (typicky 3-5), přičemž nikterak výrazně neomezuje běžný chod domu. To samé platí o údržbě a revizích. Jediná krátká nepříjemnost je instalace elektroměru do každého bytu, jedná se ale o téměř zanedbatelné vyrušení.

Ušetříte

Čím déle těžíte z přechodu na zelenou energii, tím více ušetříte. S vidinou neustále se zvyšujících cen za energie je pak fotovoltaika pro SVJ o to více žádoucí.

Hodnota nemovitosti stoupne

Pokud byste se rozhodli svou jednotku prodat, v případě že máte nainstalovanou FVE se zvedá její cena. A nejen to, zájem o bydlení v bytových domech s FVE roste, takže se v budoucnu stane konkurence schopnější.

Zisky navíc

Nejen že ušetříte, ale ještě něco vyděláte zpátky. Pokud se rozhodnete nespotřebovanou energii neukládat do baterií, ale přeprodávat zpět do distribuční sítě, můžete se těšit z budoucích zisků.

Celý proces je velice snadný

Instalace FVE není nijak složitým oříškem k rozlousknutí. Každá profesionální firma by vás měla účinně provést celým procesem od návrhu řešení, přes všechna povolení k výstavbě, až po zažádání o veškeré dostupné dotace na fotovoltaiku. Ty nejlepší firmy v oboru dokonce veškerá povolení i dotace obstarají rovnou za vás, takže po podpisu smlouvy nebudete muset vůbec komunikovat s úřady.

Komentáře

Lukáš Černý Člen SVJ

Dá se říct, o kolik se zvedne cena bytu, pokud si pořídíme fotovoltaickou elektrárnu?

    Technik Jakub

    Dobrý den, cena bytu je závislá na mnoha okolnostech. Obecně se ale předpokládá, že byty s přístupem k solární energii budou v budoucnu velmi žádané a jejich cena bude až o desítky procent vyšší, než u bytů v domech bez fotovoltaiky.

Máte postřeh či dotaz k tomu článku?
Zeptejte se ve formuláři níže. Náš odborník Vám odpoví.

Nebo si rovnou sjednejte konzultaci zdarma ve Vašem bytovém domě

The maximum upload file size: 5 MB. You can upload: image. Drop files here

Související rady

Jak funguje fotovoltaický panel?

Fotovoltaická elektrárna je fenoménem dnešní doby a řada bytových domů již přistoupila k realizace vlastní FVE, což kromě jiného...

Číst dále

10 důvodů proč ukládat přebytečnou energii do baterií

Proč si pořizovat k fotovoltaické elektrárně i baterii a akumulovat přebytky energie? A jaké jsou hlavní výhody tohoto řešení?

Číst dále

Na co se dá využít energie ze solárních panelů

Jak využít energii, kterou nám FVE vyrábí? A na co vše se dá v bytovém domě použít?

Číst dále