Průběh realizace FVE v bytovém domě

Realizace fotovoltaické elektrárny na váš bytový dům krok za krokem. Na co se máte připravit?

Průběh realizace FVE v bytovém domě

Představme si, jak by měl vypadat jak proces realizace FVE řešení pro váš bytový dům, tak dotační proces, pokud si zvolíte profesionální firmu, která se o vyřízení dotací na celý projekt postará za vás.

Proces realizace

 1. Analýza: Vámi zvolená firma provede analýzu objektu a následně vám zašle nabídku vhodné sestavy.
 2. Nezávazná prohlídka: V případě vašeho předběžného souhlasu se zaslanou nabídkou je domluvena technická prohlídka. Při pozitivním vyjádření technika z technické prohlídky připraví firma návrh smluvní dokumentace a předloží vám ho k náhledu.
 3. Příprava dokumentace: Ty nejlepší firmy z oboru garantují termín instalace fotovoltaiky, postarají se za vás o vyřízení dotace a také o vyřízení náležitostí s vaším distributorem energií.
 4. Realizace: V návaznosti na provedenou instalaci FVE a revizní zprávu vaše firma požádá distributora o první paralelní připojení. Celý proces realizace netrvá déle než pár týdnů, včetně instalace volitelných elektroměrů.
 5. Dokončení připojení na distribuční síť: Distributor na své náklady provede výměnu elektroměru za čtyřkvadrantový.

Proces dotace

 1. Komunikace s distributorem: Vaše zvolená firma by Na základě potvrzené smluvní dokumentace a následného kladného vyjádření ze strany distributora k připojení FVE do distribuční sítě připravit dokumenty k podání žádosti o dotaci dle programu NZÚ.
 2. Příprava potřebných žádostí: Vaše firma zpracované podklady zašle na SFŽP (Státní Fond Životního Prostředí) a požádá za vás o dotaci.
 3. Realizace elektrárny: Vy jako klient musíte mít zřízenou e-identitu, nebo bankovní identitu a bankovní účet na vaše jméno.
 4. Získání dotace: Finální krok, který za vás vaše firma musí pro vyplacení dotace udělat, je dodat na SFŽP/ NZÚ 2021+ potvrzení o 100 % úhradě ceny díla z vaší strany. Bez doplacení celé částky nemůže být dle zákona dotace klientovi / žadateli vyplacena na jeho bankovní účet.

Komentáře

Anonymní Uživatel Majitel nemovitosti

Co vše je třeba nachystat před instalací FVE v rámci objektu? Je nutné mít novou střechu?

  Technik Petr

  Veškeré potřebné informace naleznete v článku o přípravě bytového domu před realizací FVE. Ve stručnosti – je potřeba připravit informace o stavu střechy a elektrických rozvodů, umožnit technikům přístup na střechu a do technické místnosti a informovat nájemníky o připravované instalaci.

  Fotovoltaika je sice poměrně nová technologie, ale instalovat se dá i na starší střechy, pokud splňují např. požadovanou nosnost.

Máte postřeh či dotaz k tomu článku?
Zeptejte se ve formuláři níže. Náš odborník Vám odpoví.

Nebo si rovnou sjednejte konzultaci zdarma ve Vašem bytovém domě

The maximum upload file size: 5 MB. You can upload: image. Drop files here

Související rady

Představujeme prověřeného partnera Losky

Využijte služeb prověřeného realizačního a projekčního partnera Losky a domluvte si nezávaznou schůzku zdarma ještě dnes!

Číst dále

DPH na fotovoltaiku od ledna 2024 kleslo na 12 %

Začátek roku 2024 přinesl pro budoucí majitele FVE příjemnou změnu v oblasti daňových sazeb. Realizace fotovoltaické elektrárny se...

Číst dále

Co vyžadovat od dodavatele při výběrovém řízení na fotovoltaiku na váš bytový dům

Instalace fotovoltaické elektrárny (FVE) na střeše bytového domu je významnou investicí, která má zásadní dopad na energetickou soběstačnost...

Číst dále