Průběh realizace FVE v bytovém domě

Realizace fotovoltaické elektrárny na váš bytový dům krok za krokem. Na co se máte připravit?

Průběh realizace FVE v bytovém domě

Představme si, jak by měl vypadat jak proces realizace FVE řešení pro váš bytový dům, tak dotační proces, pokud si zvolíte profesionální firmu, která se o vyřízení dotací na celý projekt postará za vás.

Proces realizace

 1. Analýza: Vámi zvolená firma provede analýzu objektu a následně vám zašle nabídku vhodné sestavy.
 2. Nezávazná prohlídka: V případě vašeho předběžného souhlasu se zaslanou nabídkou je domluvena technická prohlídka. Při pozitivním vyjádření technika z technické prohlídky připraví firma návrh smluvní dokumentace a předloží vám ho k náhledu.
 3. Příprava dokumentace: Ty nejlepší firmy z oboru garantují termín instalace fotovoltaiky, postarají se za vás o vyřízení dotace a také o vyřízení náležitostí s vaším distributorem energií.
 4. Realizace: V návaznosti na provedenou instalaci FVE a revizní zprávu vaše firma požádá distributora o první paralelní připojení. Celý proces realizace netrvá déle než pár týdnů, včetně instalace volitelných elektroměrů.
 5. Dokončení připojení na distribuční síť: Distributor na své náklady provede výměnu elektroměru za čtyřkvadrantový.

Proces dotace

 1. Komunikace s distributorem: Vaše zvolená firma by Na základě potvrzené smluvní dokumentace a následného kladného vyjádření ze strany distributora k připojení FVE do distribuční sítě připravit dokumenty k podání žádosti o dotaci dle programu NZÚ.
 2. Příprava potřebných žádostí: Vaše firma zpracované podklady zašle na SFŽP (Státní Fond Životního Prostředí) a požádá za vás o dotaci.
 3. Realizace elektrárny: Vy jako klient musíte mít zřízenou e-identitu, nebo bankovní identitu a bankovní účet na vaše jméno.
 4. Získání dotace: Finální krok, který za vás vaše firma musí pro vyplacení dotace udělat, je dodat na SFŽP/ NZÚ 2021+ potvrzení o 100 % úhradě ceny díla z vaší strany. Bez doplacení celé částky nemůže být dle zákona dotace klientovi / žadateli vyplacena na jeho bankovní účet.

Komentáře

Anonymní Uživatel Majitel nemovitosti

Co vše je třeba nachystat před instalací FVE v rámci objektu? Je nutné mít novou střechu?

  Technik Petr

  Veškeré potřebné informace naleznete v článku o přípravě bytového domu před realizací FVE. Ve stručnosti – je potřeba připravit informace o stavu střechy a elektrických rozvodů, umožnit technikům přístup na střechu a do technické místnosti a informovat nájemníky o připravované instalaci.

  Fotovoltaika je sice poměrně nová technologie, ale instalovat se dá i na starší střechy, pokud splňují např. požadovanou nosnost.

Máte postřeh či dotaz k tomu článku?
Zeptejte se ve formuláři níže. Náš odborník Vám odpoví.

Nebo si rovnou sjednejte konzultaci zdarma ve Vašem bytovém domě

The maximum upload file size: 5 MB. You can upload: image. Drop files here

Související rady

Řiďte se při výběru dodavatele FVE několika jednoduchými radami a nenaletíte!

Jak se při výběru dodavatele FVE nenechat zlákat na nízké ceny? Sázejte na kvalitní komponenty a následný servis vaší fotovoltaiky!

Číst dále

Z chalupy na sídliště do bytu – jak funguje komunitní energetika v praxi?

Přemýšleli jste o tom, jak si posílat vyrobenou energii z FVE na střeše vaší chalupy do městského bytu?

Číst dále

Představujeme prověřeného partnera Losky

Využijte služeb prověřeného realizačního a projekčního partnera Losky a domluvte si nezávaznou schůzku zdarma ještě dnes!

Číst dále