Technologie FVE: Akumulační baterie pro fotovoltaiku

Baterie zajišťují uložení vyrobené energie na dobu, kdy ji budete nejvíce potřebovat. Zjistěte více o tom, jak akumulační baterie fungují a jak vybrat nejlepší baterie pro FVE.

Technologie FVE: Akumulační baterie pro fotovoltaiku

Akumulační baterie jsou důležitou komponentou fotovoltaických systémů pro bytové domy, které mají klíčový vliv na jejich účinnost a efektivní využití obnovitelné energie. Tyto baterie umožňují ukládat nadbytečnou energii vyrobenou solárními panely během slunečných dnů a používat ji v dobách nižší produkce nebo v noci, kdy je poptávka po elektřině v domě větší než produkce z fotovoltaických panelů.

Akumulační baterie jsou důležité pro optimalizaci využití solární energie a maximalizaci úspor. Bez baterií by nadbytečná energie vyrobená během slunečných dnů musela být prodána zpět do distribuční sítě za nižší cenu, než byla původně vyrobená. Díky akumulačním bateriím mohou majitelé fotovoltaických systémů ukládat energii a využívat ji, když je to pro ně nejvýhodnější.

Jak funguje akumulační baterie?

Tyto baterie fungují na principu ukládání elektřiny do chemického zdroje a jejího pozdějšího uvolňování. Když solární panely vyrobí elektřinu, která není okamžitě spotřebována v domě, tato nadbytečná energie je posílána do akumulačních baterií, kde je přeměněna na chemickou energii a uložena pro pozdější použití. Když je potřeba elektrická energie v domě a produkce z fotovoltaických panelů je nízká, baterie uvolňuje uloženou energii zpět do elektrické sítě domu.

Kam se umisťují akumulační baterie?

Tyto baterie se obvykle umisťují typicky uvnitř domu nebo budovy, podobně jako střídač, do technické místnosti. Rozhodnutí o umístění baterií závisí na dostupném prostoru, konkrétních potřebách majitele a technických omezeních.

Důležitým aspektem při výběru akumulačních baterií je kapacita a životnost baterií. Kapacita udává, kolik energie může baterie uchovat, zatímco životnost určuje, jak dlouho baterie udrží svou kapacitu na požadované úrovni. Moderní akumulační baterie jsou navrženy tak, aby měly dlouhou životnost a vysokou účinnost, což umožňuje majitelům fotovoltaických systémů maximalizovat své úspory a zároveň minimalizovat náklady na údržbu a výměnu fotovoltaických baterií.

Baterie pro FVE jsou nezbytnými komponenty fotovoltaických systémů pro bytové domy, které umožňují efektivní využití solární energie a maximalizaci úspor. Správný výběr, umístění a údržba akumulačních baterií jsou klíčové pro optimalizaci výkonu fotovoltaického systému a zajištění dlouhodobé spolehlivosti a úspěšného provozu.

Jaké akumulační baterie vybrat?

Využijte služeb našeho partnera přes realizace FVE, společnosti Losky a její energetické divize. Losky využívá technologie společnosti Solax a jejich Triple Power baterie pro fotovoltaické elektrárny, které patří mezi špičková zařízení svého druhu na trhu. Jedná se o baterie s kapacitou 5,8 kWh a životností až 6 000 nabíjecích cyklů. Baterie jsou opatřeny technologií LFP, která se vyznačuje svou vysokou bezpečností a zabraňuje tepelným únikům, čímž se minimalizuje riziko vznícení a požáru.

Bateriová úložiště v posledních letech zažívají technologickou i designovou revoluci. S baterií Solax tak získáte úložiště s vysokou kapacitou, výborným výkonem a skvělými zabezpečovacími technologiemi, které má navíc nadčasový design a dá se kombinovat. Dohromady tak můžete propojit až čtyři taková zařízení díky Master BMS Boxu. Taková sestava pak může dosáhnout až celkové kapacity 46 kWh.

Máte postřeh či dotaz k tomu článku?
Zeptejte se ve formuláři níže. Náš odborník Vám odpoví.

Nebo si rovnou sjednejte konzultaci zdarma ve Vašem bytovém domě

The maximum upload file size: 5 MB. You can upload: image. Drop files here

Související rady

Řiďte se při výběru dodavatele FVE několika jednoduchými radami a nenaletíte!

Jak se při výběru dodavatele FVE nenechat zlákat na nízké ceny? Sázejte na kvalitní komponenty a následný servis vaší fotovoltaiky!

Číst dále

Z chalupy na sídliště do bytu – jak funguje komunitní energetika v praxi?

Přemýšleli jste o tom, jak si posílat vyrobenou energii z FVE na střeše vaší chalupy do městského bytu?

Číst dále

Jak předávání dat z průběhového měření zlepšuje správu fotovoltaických systémů v bytových domech?

Průběhové měření značně zefektivní sdílení elektřiny a následné vyúčtování v bytových domech. Jak bude probíhat a kde se...

Číst dále