Jak probíhá bezplatná konzultace?

Bezplatná konzultace ohledně fotovoltaiky pro bytové domy nabízí možnost individuálního plánování a vyhodnocení, jak fotovoltaický systém může nejlépe vyhovovat potřebám a specifikacím vašeho bytového domu.

Jak probíhá bezplatná konzultace?

Bezplatná konzultace ohledně fotovoltaiky pro bytové domy nabízí možnost individuálního plánování a vyhodnocení, jak fotovoltaický systém může nejlépe vyhovovat potřebám a specifikacím vašeho bytového domu. Pokud tedy uvažujete o pořízení fotovoltaické elektrárny, ale máte dotazy ohledně provozu, využití FVE, umístění nebo financování fotovoltaické elektrárny, obraťte se na nás skrze kontaktní formulář.

Přijedeme za vámi!

Na základě vaší poptávky se s vámi spojí jeden z našich specialistů na fotovoltaiku, který vám zodpoví vaše otázky a domluví si s vámi osobní schůzku přímo ve vašem bytovém domě. Proměnných, které je třeba při plánování FVE zvážit, je celá řada, a tak je setkání přímo na místě možné realizace tím nejefektivnějším řešením. Během osobní schůzky je potřeba probrat vaší motivaci k pořízení fotovoltaiky, tedy zda FVE pořizujete za účelem pokrytí spotřeby elektřiny ve společných prostorech, s vidinou investice do jednotlivých bytových jednotek nebo například za účelem přeprodávání elektřiny do sítě. Od 1. ledna 2024 totiž vejdou v platnost nová pravidla, která dávají možnost přeposílat vyrobenou elektřinu na přesně dané místo, tedy například na vaší chalupu.

Projdeme s vámi váš bytový dům!

Po projednání vašich očekávání s vámi projdeme prostory bytového domu. Abychom vám dokázali nabídnou řešení na míru, bude potřeba provést analýzu technického stavu stávajících domovních rozvaděčů a elektroměrů. Důležité je rovněž najít místo pro technickou místnost, kde bude umístěn střídač a případně i baterie, pokud se vaše SVJ dohodne na akumulaci vyrobené elektřiny, která se poté dá využívat v čase, kdy fotovoltaická elektrárna energii nevyrábí, například v noci. Nezapomeneme navštívit ani střechu, kde budou umístěné solární panely, a zkontrolujeme její nosnost, podobu atiky a také například její orientaci, sklon a možné stínění okolními prvky, které má vliv na účinnost panelů. Po zanalyzování technického stavu domu je zapotřebí zvážit podobu kabelových tras. Ty budou dohromady dvě – ze střechy do technické místnosti ke střídači a z technické místnosti k elektroměru. 

Sestavíme nabídku na míru a vyřídíme za vás dotaci!

Jakmile budou všechny technické náležitosti prohlédnuty, nafoceny a zaevidovány, můžeme vám sestavit nabídku na míru. Po předložení faktury za spotřebovanou energii v předchozím roce vám navrhneme velikost FVE, její výkon a podle orientace střechy odhadneme potenciální množství vyrobené energie. V závislosti na rozhodnutí vašeho SVJ, zda k fotovoltaické elektrárně napojit baterie pro akumulaci energie vám předložíme konkrétní návrh smlouvy a informujeme vás o možnosti získání dotace na FVE, která vám značně usnadní financování celého projektu. 

Zodpovíme vaše dotazy!

Pokud se vám naše nabídka bude zamlouvat, nic nebrání k započetí realizace. Bezplatné konzultace se tedy není potřeba bát. Jedná se o nezávaznou schůzku, na které vás seznámíme s možnostmi pro váš bytový dům a zodpovíme vaše dotazy. Od vás potřebujeme součinnost pouze ve čtyřech základních bodech:

  1. Mějte fakturu za energie za předchozí rok
  2. Mějte přístup do zázemí bytového domu a ke vstupu na střechu
  3. Mějte očekávání
  4. Mějte otázky

Máte postřeh či dotaz k tomu článku?
Zeptejte se ve formuláři níže. Náš odborník Vám odpoví.

Nebo si rovnou sjednejte konzultaci zdarma ve Vašem bytovém domě

The maximum upload file size: 5 MB. You can upload: image. Drop files here

Související rady

Jak funguje fotovoltaický panel?

Fotovoltaická elektrárna je fenoménem dnešní doby a řada bytových domů již přistoupila k realizace vlastní FVE, což kromě jiného...

Číst dále

Vše o proběhlém webináři na téma Nová zelená úsporám s partnerem enovation na jednom místě!

Dne 24.10.2023 jsme se v rámci našeho nového partnerství se společností enovation, jedničkou na trhu dotačního poradenství, zúčastnili...

Číst dále

Proč nezapomenout na optimizér pro FVE při realizaci vaší fotovoltaiky?

Kromě instalace solárních panelů samotných můžete ještě více zvýšit efektivitu svého systému fotovoltaiky pomocí zařízení známého...

Číst dále