Jak probíhá bezplatná konzultace?

Bezplatná konzultace ohledně fotovoltaiky pro bytové domy nabízí možnost individuálního plánování a vyhodnocení, jak fotovoltaický systém může nejlépe vyhovovat potřebám a specifikacím vašeho bytového domu.

Jak probíhá bezplatná konzultace?

Bezplatná konzultace ohledně fotovoltaiky pro bytové domy nabízí možnost individuálního plánování a vyhodnocení, jak fotovoltaický systém může nejlépe vyhovovat potřebám a specifikacím vašeho bytového domu. Pokud tedy uvažujete o pořízení fotovoltaické elektrárny, ale máte dotazy ohledně provozu, využití FVE, umístění nebo financování fotovoltaické elektrárny, obraťte se na nás skrze kontaktní formulář.

Přijedeme za vámi!

Na základě vaší poptávky se s vámi spojí jeden z našich specialistů na fotovoltaiku, který vám zodpoví vaše otázky a domluví si s vámi osobní schůzku přímo ve vašem bytovém domě. Proměnných, které je třeba při plánování FVE zvážit, je celá řada, a tak je setkání přímo na místě možné realizace tím nejefektivnějším řešením. Během osobní schůzky je potřeba probrat vaší motivaci k pořízení fotovoltaiky, tedy zda FVE pořizujete za účelem pokrytí spotřeby elektřiny ve společných prostorech, s vidinou investice do jednotlivých bytových jednotek nebo například za účelem přeprodávání elektřiny do sítě. Od 1. ledna 2024 totiž vejdou v platnost nová pravidla, která dávají možnost přeposílat vyrobenou elektřinu na přesně dané místo, tedy například na vaší chalupu.

Projdeme s vámi váš bytový dům!

Po projednání vašich očekávání s vámi projdeme prostory bytového domu. Abychom vám dokázali nabídnou řešení na míru, bude potřeba provést analýzu technického stavu stávajících domovních rozvaděčů a elektroměrů. Důležité je rovněž najít místo pro technickou místnost, kde bude umístěn střídač a případně i baterie, pokud se vaše SVJ dohodne na akumulaci vyrobené elektřiny, která se poté dá využívat v čase, kdy fotovoltaická elektrárna energii nevyrábí, například v noci. Nezapomeneme navštívit ani střechu, kde budou umístěné solární panely, a zkontrolujeme její nosnost, podobu atiky a také například její orientaci, sklon a možné stínění okolními prvky, které má vliv na účinnost panelů. Po zanalyzování technického stavu domu je zapotřebí zvážit podobu kabelových tras. Ty budou dohromady dvě – ze střechy do technické místnosti ke střídači a z technické místnosti k elektroměru. 

Sestavíme nabídku na míru a vyřídíme za vás dotaci!

Jakmile budou všechny technické náležitosti prohlédnuty, nafoceny a zaevidovány, můžeme vám sestavit nabídku na míru. Po předložení faktury za spotřebovanou energii v předchozím roce vám navrhneme velikost FVE, její výkon a podle orientace střechy odhadneme potenciální množství vyrobené energie. V závislosti na rozhodnutí vašeho SVJ, zda k fotovoltaické elektrárně napojit baterie pro akumulaci energie vám předložíme konkrétní návrh smlouvy a informujeme vás o možnosti získání dotace na FVE, která vám značně usnadní financování celého projektu. 

Zodpovíme vaše dotazy!

Pokud se vám naše nabídka bude zamlouvat, nic nebrání k započetí realizace. Bezplatné konzultace se tedy není potřeba bát. Jedná se o nezávaznou schůzku, na které vás seznámíme s možnostmi pro váš bytový dům a zodpovíme vaše dotazy. Od vás potřebujeme součinnost pouze ve čtyřech základních bodech:

 1. Mějte fakturu za energie za předchozí rok
 2. Mějte přístup do zázemí bytového domu a ke vstupu na střechu
 3. Mějte očekávání
 4. Mějte otázky

Komentáře

Luděk Směšný Majitel nemovitosti

Dobrý den, připravujeme realizaci FTV 30KWP a prosíme o konzultace!
Děkuji, Luděk Směšný

  Technik Martin

  Dobrý den, s nabídkou konzultace vás bude kontaktovat kolega Jakub Vomlel, se kterým se můžete domluvit na veškerých detailech.

Vojtěch Štursa Předseda SVJ

Dobrý den, měli bychom zájem o více informací k pořízení fotovoltaiky pro náš bytový dům.

Jan Hotmar Člen SVJ

Dobrý den,
prosím o nabídku FVE pro bytový dům, abych mohl na členské schůzi předložit k diskuzi konkrétní představu a zjisti zda bude mezi členy vůbec zájem.
Adresa: Bytové družstvo – Jeřábkova 1456-1457 Praha 11
Panelový dům 8 pater, 2 vchody (2 odběrná místa), plochá střecha po rekonstrukci s nízkou atikou
Hybridní FVE (panely s optimizéry, hlídané DC vedení, baterie v technické podlaží, informační portál ideálně s mobilní app) s pokrytím společných prostor a prodejem přebytků, energetické společenství ani sjednocení odběrných míst zatím ne.
Kompletní dodávka (návrh, montáž, dokumentace, administrativa včetně komunikace s stavebním úřadem/PRE/OTE/ERU, vyřízení dotace NZU)
Děkuji

  Technik Pavel

  Dobrý den, děkujeme za projevený zájem, nabídku s vámi projednají naši specialisté.

Máte postřeh či dotaz k tomu článku?
Zeptejte se ve formuláři níže. Náš odborník Vám odpoví.

Nebo si rovnou sjednejte konzultaci zdarma ve Vašem bytovém domě

The maximum upload file size: 5 MB. You can upload: image. Drop files here

Související rady

Co je to alokační klíč a jak bude fungovat v komunitní energetice?

Co to je alokační klíč, proč ho budete potřebovat při sdílení energií v bytovém domě a jak ho nastavit spravedlivě?

Číst dále

Představujeme prověřeného partnera Losky

Využijte služeb prověřeného realizačního a projekčního partnera Losky a domluvte si nezávaznou schůzku zdarma ještě dnes!

Číst dále

Komunitní energetika: Vše, co potřebujete vědět o novém způsobu sdílení elektřiny

Zákon LEX OZE II a koncept komunitní energetiky se bez nadsázky považuje za revoluční změnu ve sdílení elektřiny z fotovoltaických...

Číst dále